top of page
אסטרולוגיה בתקופת התלמוד, קבלה ואסטרולוגיה, תורת המזל על פי האסטרולוגיה היהודית, תורת המזל דר רמי שקלים, רמי שקלים

מסע בין כוכבים

 

רמי שקלים

מאמר זה נכתב בשנת 2011, ונועד לתאר את התהפוכות ואת שינויים העצומים שיעבור העולם בתחומים רבים ושונים: הכלכלי, המדיני, הביטחוני החברתי ועוד. הופעת תנועות מוסלמיות חדשות במזרח התיכון תסמל נפילת משטרים ושינוי גבולות של מדינות שונות במזרח התיכון. העולם בכלל יעבור שינויים גיאו פוליטיים כבירים. השינויים יהיו כה גדולים, עד שתיווצר תמונה חדשה בעולם. לשינויים כבירים אלה אחראי כוכב פלוטו הנמצא במזל גדי מזה כשנה, וישהה שם עד שנת 2030. 

 

רקע אסטרונומי ורקע אסטרולוגי על כוכב הלכת פלוטו: 

 

פלוטו התגלה בפברואר 1930 על ידי האסטרונום האמריקאי פרסיוול לאואל ונקרא על שם "הדס" הוא אל השאול במיתולוגיה הרומאית. מכיוון של"הדס" היה שם נוסף "פלוטו", שונה שם הכוכב לפלוטו. משמעות השם פלוטו ביוונית "עושר", וזאת בגלל "שלטונו" של פלוטו באוצרות הטבע שבבטן האדמה. מאז גילויו נחשב פלוטו לכוכב הלכת התשיעי במניין כוכבי הלכת. פלוטו רחוק מן השמש בממוצע פי 40 מריחוקו של כדור הארץ כ-5,906,376,272 ק"מ, והוא מקיף את השמש פעם ב248 שנים. בגלל גודלו הקטן (שישית מקוטר כדור הארץ), קמו רבים על הגדרת מעמדו ככוכב לכת, וביקשו להשמיט אותו מרשימת כוכבי הלכת. ואומנם, באוגוסט 2006 החליט האיגוד האסטרונומי הבין לאומי הנקרא בקיצור IAU להשמיט את מעמדו, ושינה אותו מכוכב לכת לאסטרואיד, החלטה זו לא התקבלה על דעת כל האסטרונומים, וחלקם ממשיכים לראות בו את כוכב הלכת התשיעי.

 

את פלוטו מסמל צירוף האותיות האנגליות PL להנצחת שמו של פרסיוול לאואל, האסטרונום שגילה אותו. צירוף אותיות זה מהווה באופן מפתיע גם את שתי האותיות הראשונות שניתן לכוכב  - פלוטו.

 

 

 

מן הבחינה האסטרולוגית פלוטו הוא כוכב המהפכות. הוא מסמל שינוי דרמטי, התחדשות, הריסתן של מסגרות ישנות והקמת מסגרות חדשות. הוא קשור למוות והיוולדות מחדש. את פלוטו מסמל עוף החול האגדי הנקרא "פניקס" הנשרף וקם לתחייה מתוך אפרו.

 

מן הבחינה הפסיכולוגית מסמל פלוטו תת הכרה, יצרים מודחקים, נטיה לחדור לעומקם של דברים, יכולת להשתחרר מדברים קשים ולא נעימים, התחדשות, פתיחת דף חדש ותקומה מן ההריסות. בהיבטים הפסיכולוגיים השליליים שלו, מסמל פלוטו בעיות פסיכולוגיות שמקורן עמוק ומודחק, בעיות שקשה להשתחרר מהן, התפרצויות כעס וזעם, הרס עצמי, אלימות, חתרנות, פגיעה בשלטון, קיצוניות, קנאות.   

 

מן הבחינה הפיזיולוגית פלוטו קשור במערכת הניקוי וטיהור הגוף מרעלים, בהתחדשות גופנית ובאברי ההולדה.

 

מן הבחינה העולמית פלוטו מסמל מצבים קיצוניים וחריפים, אסונות טבע, הוריקנים, גאות הים, התפרצויות הרי געש, רעידות אדמה, הרס, חורבן, תהפוכות, מהומות, נפילת משטרים טוטליטריים דוגמת אזורנו עם האביב הערבי, מהפכות כלכליות, דמגוגיה, היפנוזה, פסיכולוגיה.

 

כאמור, פלוטו הוא כוכב שגורם לשינויים ומהפכות מן היסוד. מכיוון שהוא מקיף את השמש פעם ב248 שנים, הוא שוהה בממוצע כ-20 שנים בכל מזל מתוך 12 המזלות. בשהותו במזל מסוים, הוא גורם למהפכה ושינויים בהתאם לאופי ותכונות אותם מסמל אותו מזל. לדוגמה, לפני 248 שנים שהה פלוטו במזל גדי, אותו מזל בו הוא שוהה עכשיו. מזל גדי מסמל את העבודה, הסדר, החוק, ההיגיון, מהפכות, שינוי משטרים. באותו תקופה עבר העולם בהשפעת פלוטו את המהפכה התעשייתית ששינתה לחלוטין ולתמיד את אופי התעסוקה בעולם. הומצאו המכונות הראשונות שהוכנסו למפעלים, הומצאה מכונת הקיטור, הומצאה הרכבת, הומצאו המנועים הראשונים, ועוד. אלה גרמו לפיטורי עובדים ברחבי העולם בקנה מידה אדיר ממדים. פתאום העולם לא היה זקוק יותר להרבה ידיים עובדות. המכונות תפסו את מקום האדם. המהפכה התעשייתית ששטפה את העולם שינתה אותו לחלוטין, משטרים מלוכנים נפלו ובשורת הדמוקרטיה והשוויון התחילה להפציע בעולם. כיום, לאחר 248 שנים פלוטו סיים סיבוב מסביב לשמש וחזר שוב פעם למזל גדי. בשהותו במזל מסוים עובר העולם שינויים דרמטיים המותאמים לתחום השפעת אותו המזל. להלן מספר דוגמאות. מזל עקרב מסמל את המסתורין, את החשאיות, את הביון ואת המלחמה הקרה. ואומנם, פלוטו ששהה במזל עקרב בין השנים 1967-1990 הביא עניינים אלה לשיאים חדשים. בשנים אלו התעצמה המלחמה הקרה בין המערב לברית המועצות, וכן מלחמת הריגול ביניהם. בשנת 1990 עבר פלוטו למזל קשת ושהה שם 21 שנים, עד שנה זו 2011. מכיוון שמזל קשת מסמל את התקשורת, פעל פלוטו למהפכה עולמית בתחום התקשורת. בשנים אלה הומצאו מכשיר הפקס, הטלפון הסלולארי, המסך השטוח, סמארטפונים וגדג'טים שונים, ועוד פיתוחים רבים ושונים בתחום התקשורת. למעשה עבר העולם שינויים דרמטיים בתחום המדיה והתקשורת בשנים אלו. בתחילת שנת 2011 עבר פלוטו למזל גדי וישהה שם עד שנת 2030. כאמור, מזל גדי מסמל את הסדר הכלכלי, את הידוק החגורה, את שלטון החוק, נפילת משטרים, את העבודה, את ההיגיון, ואת החזרה לסדר. 

 

 

 

השינויים הכבירים שצפויים לנו בשנים הקרובות, בהשפעת נפטון, בתחום הכלכלי, הביטחוני, הפוליטי החברתי וכד' הינם כבירים. בשנים הקרובות יעברו מדינות אירופה, ארה"ב ושאר מדינות העולם מהפכות כלכליות כל כך חזקות, עד שיהיה צורך לשנות את הגישה הכלכלית בעולם. המטבעות יוחלפו, המטבע אירו האירופאי לא ישרוד, הין היפני לא ישרוד, גם הדולר האמריקאי לא ישרוד, תהיה קריסה כלכלית טוטלית בעולם שתגרום למדינות להמציא דרך חדשה לקנות מוצרים. לא דרך כסף שאנו מכירים כיום, אלא באמצעים אחרים חדשים. ואומנם רבים הדיבורים על המטבע הווירטואלי הביטקוין שמאיים להחליף את הדולר את היין את האירו ושאר מטבעות בעולם. 

 

 

 

פלוטו הנמצא בזווית דיסוננסית, דיס הרמונית ולא יציבה לכוכב הלכת אוראנוס גרם ויגרום לנפילת משטרים ולעליית משטרים חדשים, חלקם טוטליטריים שאת התחלתם אנו רואים במדינות ערב. המהפכות שהתרחשו בטוניסיה, בלוב, במצרים, בתימן, בעירק ובסוריה הן חלק מתהליך זה. עליית תנועות מוסלמיות חדשות במזרח התיכון מסמלת גם היא את השינויים הכבירים שעתיד העולם לעבור. על פי השיטה האסטרולוגית, תנועות מוסלמיות אלו זו לא יעלמו, ולבסוף יאיימו איום מוחשי על מדינת ישראל. שני כוכבים אלה: אורנוס ונפטון נקראים "כוכבי הדור" והשפעתם חלה על דור שלם. בתנועתם בשמים הם יוצרים פעם בכמה עשרות שנים זווית קשה המשפיע על העולם. 

 

 

 

הפעם הקודמת כששני כוכבים אלה היו באותה זווית הייתה בשנות ה30 של המאה ה20, אז קרסה הכלכלה האמריקאית, וקמה התנועה הנאצית בגרמניה. במצב כוכבים כזה כאמור, משטרים נופלים, ודיקטטורות חדשות קמות בעולם. כתוצאה מהיבטי הכוכבים, צפויים שינויים גדולים שישפיעו על העולם כולו ותתחיל מלחמת צדק נגד שחיתויות..

 

 

 

בארץ נמצא יותר ויותר אנשי שלטון ושררה מסתבכים עם החוק, תנועת הצדק החברתי תקום לתחייה ותפעל בעוצמה חזקה כנגד אי השוויון הכלכלי והחברתי. המצב הכלכלי הקשה בארץ יאלץ את כל האוכלוסייה להדק את החגורה ולחיות על פי הקיים ולא על סמך אשראי או "מינוס", אלה יחלפו כנראה מעולם המושגים הישראלי. תהיה בארץ שאיפה להתחדשות באופן מעשי, וישראל תעבור מהפכה של ממש. שינויים אלו יורגשו כבר בשנים הקרובות. מעבר לכך פלוטו שישהה בגדי עד שנת 2030 ימשיך במהפכות שלו הרחק הרחק הלאה.  

 

 

bottom of page